Doplněk – Citrát hořečnatý

Citrát hořečnatý, jako doplněk ve formě tablet, je užitečný pro prevenci ledvinových kamenů.


Vedlejší efekty
Citrát hořečnatý není obecně škodlivou látkou, ale je třeba dbát na to, aby se poraďte se zdravotnickým personálem, pokud jsou podezření na zdravotní potíže nebo se u nich vyskytnou nějaké nepříznivé zdravotní problémy. Extrémní předávkování hořčíkem může mít za následek závažné komplikace, jako je pomalý tlukot srdce, nízký krevní tlak, nevolnost, ospalost atd. Pokud je to dost závažné, předávkování může mít za následek i kómu nebo smrt. Mírné předávkování se však vylučuje ledvinami, ledaže má člověk závažné problémy s ledvinami. Rektální krvácení nebo selhání pohybu střev po použití může být příznakem vážného stavu.

Jako laxativový sirup s koncentrací 1,745 g citrátu hořečnatého na jednu unci tekutiny je typická dávka pro dospělé a děti ve věku dvanácti a více let mezi 7 a 10 tekutými uncemi v USA (210 a 300 ml; 7,3 a 10,4 imp fl oz), ihned následovala plná sklenice vody o objemu 240 ml; Spotřeba dospělé dávky 10 oz laxativního sirupu (1,745 g / oz) znamená spotřebu 17,45 g citrátu hořečnatého v jedné dávce 10 oz, což vede ke spotřebě přibližně 2,0 g elementárního hořčíku na jednu dávku. Tato projímavá dávka obsahuje pětinásobek doporučené výživové dávky pro děti. Citrát hořečnatý se nedoporučuje používat u dětí a kojenců ve věku 2 let nebo méně.

Ačkoli méně obyčejný, jako doplněk hořčíku forma citrátu je někdy používána protože to je věřil být více biologicky dostupný než jiné obyčejné formy pilulky, takový jako oxid hořečnatý. [pochvalná zmínka potřebovaný] Nicméně, podle jedné studie, glukonát hořčíku je okrajově více než citronan hořečnatý.